česky 
 

EROS FITMIN

 

 

Border kolie Eros Fitmin

narozen: 11. 3. 2005

barva tricolor

29. 10. 2006 byl Eros uchovněn

DKK 1/1, PRA, CEA, LL, C neg.

 

Eros přišel k nám domů jako malé štěňátko, ale velká osobnost . Zkrátka mladý Pan pes, plný výbušného temperamentu, jehož největší zábavou je běhat a číhat a pozorovat Něco ... hlavně co nejdál od čehokoliv, co by mohlo jen vzdáleně připomínat jídlo. Z veškerého jídla je Eros neskutečně zhnusen a plnou misku či dlaň potravy považuje za trest. Dle jeho mínění stačí shltnout jen trochu a zbytek potravy ihned kamkoliv zahrabat, stejně tak pamlsky - na horší časy. Věřím, že se jeho přístup k potravě s přibývajícím věkem změní k lepšímu a útěchou pro mě zůstává, že Forest v jeho věku nebyl jiný.

 Jinak má velmi milou a přátelskou povahu. Ačkoliv ale je milým a pohodovým psem, nevrhá se každému kolem krku jako naše nejvíc vítací borderka Ajli a i přes jeho velmi mladý věk z něj vyzařuje jistá důstojnost.

Už od raného štěněcího věku mě velmi udivoval svou bystrostí a výrazným zájmem o veškeré dění. Eros je vášnivý aportér, dokáže nosit hračky a klacíčky neúnavně po celou dobu, kdy to po něm požadujete. Nedělá mu ani potíže nosit kovové předměty, nevadí mu ani mít v tlamě svazek klíčů. Také velmi rád plave. Jeho velkou zálibou je však jízda v autě, kterou miluje a na všechny cesty se moc těší. Má moc rád děti a pokaždé, když k nám přijde návštěva i s malými dětmi, mohou po něm lézt a válet se na něm, je k nim velmi jemný a ohleduplný. Stejně se chová ke štěňátkům.

Využití Erose pro mou chovatelskou stanici bylo naplánované a je přínosem zejména pro kvalitní krev, kterou nese - není totiž typickým představitelem schow linie, ale je z linie pracovní, ovčácké. Tato linie se vyznačuje především úžasnou a původní inteligencí. Je úžasně chytrý. Eros je nejvyšší ze všech našich borderek a na bonitaci byl nejvyšším psem.

Eros je pes velmi nadaný a protože je mladý, trénuje současně několik disciplín: sportovní kynologii, agility, moc rád a pěkně stopuje. Ve sportovní kynologii exceluje zajímavými a velkými skoky při zadržení figuranta. Navštěvuje také seniory v domově důchodců , protože je milým společníkem - věnuje se také canisterapii. Svému jménu dělá čest a je to výborný krycí pes.

Nabízím ho na krytí, doufám, že nic nechytí :) !

aktuality
V případě zájmu o štěně nás můžete kontaktovat.
[24.06.2022]
Máme štěňátka - vrh M
[11.10.2021] rodiče: Ahoi Ambra Professional + Lucky for You Sweet Like Chilli (import Maďarsko)
Aktuálně jsou v chovatelské stanici štěňátka právě na prodej !
[29.09.2021] Více info telefonicky 602 368 265
Máme štěňátka
[13.09.2019] Nabízíme štěňátka narozená 11.7. 2019 - k odběru. Předpoklad velmi příjemné povahy, více informací telefonicky 602 368 265 nebo 602 888 511. Budeme se těšit na nové majitele !
Přehled odchovů
[24.11.2018] Doplnila jsem přehled odchovů
 
  

AMBRA © 2009 ambra@psiskola.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie