česky 
 

O NÁS

 

 

Jmenuji se Věra Brunclíková, zabývám se profesionálně výchovou psů, jejich výcvikem, poradenstvím ohledně chování psů a provozuji soukromou psí školu AMBRA Professional v Praze 7 – Troji a stejnojmennou chovatelskou stanici.Psi jsou mým největším nejmilejším koníčkem ...

 
Chovatelská stanice AMBRA má reg. číslo 1403/97, byla schválena 18.7.1997 jako mezinárodně chráněná chovatelská stanice. Přijímám záznamy na štěňátka různých barev a různých linií, uvítáme vážný zájem a trvalý kontakt. Odchov štěňátek, péče o psy a práce v chovatelské stanici u vlastních psů mě baví natolik, že se moje chovatelská stanice postupně  rozrůstá o mě milá plemena psů ...
  

Prioritou u nás není množení psů a chov, ale život se psy, kteří nám dělají radost a které máme rádi. Border collie Ejmi, která získala řadu zkoušek i ocenění (3x CAC, CACIB a zkoušky agility, pasení, ze sportovní kynologie SchH A, SchH 1, IPO 1 a byla 2. na Mistrovství border collií v poslušnosti) měla přes své skvělé výsledky a výbornou povahu pouze jednou vrh a po světě běhá jen pět jejích potomků, ačkoliv je výborná matka. Nikdy jsem neměla potřebu chovat štěňata na každé feně, kterou mám . Další moje fenka, kterou jsem si nechala z našeho prvního vrhu Ajli měla poprvé svá štěňátka až po třetím roce, ačkoliv stanovy našeho chovatelského klubu border collií umožňují chovat již od 18 měsíců. Ačkoliv jsem plánovala rozumem z vrhu E ponechat fenku do budoucna na chov, z vrhu E zůstal doma pes Ejry, neboť si mezi čtyřmi fenkami prostě získal největší sympatie ... Poslední vrhy budou mít naše fenky v osmi letech, nikdy bychom opakovaně nenakryli fenu bez vynechání nejméně jednoho hárání a nikdy bychom za žádných okolností znovu nenakryli fenu, která přivedla na svět svá štěňátka císařským řezem. Pro chov využíváme jen zdravé psy. Všichni naši psi jsou testováni na dysplazii kyčelních kloubů (DKK) a provádíme pravidelně oční testy u chovných jedinců PRA, CEA. Zajímáme se o výsledky z našich odchovů a snažíme se spojení chovných jedinců naplánovat tak, aby výsledky našeho chovu byly co nejlepší.

Fenka, která čeká štěňátka bydlí před porodem doma v obýváku a rodí doma v obýváku. Bydlí s námi v domě i se štěňátky určitě do jejich čtvrtého týdne. Podle počasí se potom stěhuje se štěňátky ven nebo je necháváme ještě doma a se štěňátky chodí podle počasí na zahradu . Všechna štěňátka z našeho odchovu znají dokonale prostředí v rodině a v domě, jsou zvyklá na návštěvy a děti i starší lidi, jsou zvyklá na další psy a kočky i jiná zvířata. Jsou zvyklá na různé zvuky, na luxování, na rádio, na hlasitě puštěnou televizi a hudbu – snažíme se o co nejlepší socializaci. Na naší zahradě máme pro naše psy umístěné překážky agility a denně mají k dispozici hračky, od čtvrtého týdne rozvíjíme tahání o hadřík a zájem o míčky a hračky. Stává se, že některá štěňátka sama vyběhnou na hodně rozložené áčko nebo vbíhají za svou mámou do tunelu.

Nechováme na psech, kteří nemají dobrou povahu Při zařazování jedince do chovu nejsou žádné zvláštní povahové testy vyžadovány, což je bohužel na současné populaci border kolií u nás v ČR již vidět :( . V naší chovatelské stanici bychom nikdy nechovali na agresivním nebo bázlivém jedinci. Border collie jsou všeobecně velice přátelské a milé. Máme zájem na tom, aby štěňata z našeho chovu měla co nejlepší povahu typickou pro toto plemeno. Všichni psi, kteří jsou využíváni k chovu jezdí pravidleně cvičit a bavit se s námi do naší psí školy AMBRA v Troji, kde cvičí mezi psi zákazníků a ukazují spolu s námi, jak mají cviky vypadat a jezdí na cvičiště pro psy v Mělníku, Litoměřicích, Roudnici i jinam. Také se tam dnes již potkáváme s mladými psy z naší chovatelské stanice a jejich majiteli, kteří si vzali štěně od nás, protože psy a fenky osobně znají z tréninku a chtěli mít také takové :)). Všichni moji psi musí prokázat svou schopnost pracovat s ovcemi, což je částečně také způsobeno tím, že jsem několik let chovala ovce, mám velký zájem na tom, aby se v chovu udržela typická vlastnost border kolie - pasení a jsem rozhodčí pro tyto soutěže a zkoušky.

V naší chovatelské stanici se snažíme mít matky i otce našich odchovů border kolií a cíleně s nimi pracovat, abychom si zajistili co nejlepší výsledky povahy u našich štěňátek. Otcové našich štěňat mají přístup ke svým štěňatům a mohou být v kontaktu s matkou i štěňátky. Naši chovní jedinci jsou natolik povahově vyrovnaní, že běžně můžeme štěňata nechat spolu s matkou i otcem na zahradě a otcové jsou ke štěňatům velmi trpěliví a starostliví.

Všichni naši psi, kteří jsou staří na to, abychom na nich směli chovat – fenky jsou starší osmi let – zůstávají bydlet u nás doma a dostává se jim té nejlepší péče a našeho času. Jezdí s námi na výlety, do psí školy, na nákup, na jiné cvičáky s mladými psy . Nebyli nikam darováni, nejsou zrovna v den Vaší návštěvy na výletě u příbuzných. Bydlí s námi, protože to jsou naši kamarádi a nezbavili jsme se jich na inzerát Zn.: zdarma hodným lidem.

Štěně si od nás odnesete spolu s kupní smlouvou, kopiemi zdravotních vyšetření rodičů, kopiemi průkazů původu rodičů, mezinárodním očkovacím průkazem a štěňátko bude několikrát odčervené, tetované a zdravé. Dostanete krmení, na které je štěňátko zvyklé a budete mít možnost kontaktovat nás kdykoliv během života Vašeho psa. Pokusíme se Vám poradit ve všem, na co budou naše zkušenosti stačit. Budete mít možnost využívat zdarma naši dráhu agility v naší soukromé psí škole Ambra v Troji, pokud si na ní budete chtít trénovat a procvičovat sami.

     

V případě svého zájmu budete mít otevřené dveře, pokud se rozhodnete do mé psí školy se svým štěňátkem přihlásit – ale tato služba už je placená a Vy můžete mít k dispozici našeho trenéra/trenérku, kteří u nás pracují a budou se Vám rádi věnovat, protože border colliím dobře rozumí. Někteří je mají doma :)).

Se všemi lidmi, kteří od nás mají štěně a stojí o to udržovat přátelský kontakt, jsme v kontaktu. 

Napsali o nás:

 

 
 

Napsala jsem pro Vás: aktuálně spolupracuji s časopisem Svět psů, kde zodpovídám dotazy čtenářů v poradně a publikuji seriál článků ,,Problémové chování u psa ,, - v každém novém čísle časopisu ročník 2007 najdete nový díl.

Internetové vysílání

 

Spolupracuji s Českou televizi

 na programu Chcete mě.

Internetové vysílání:                        

Kliknutím na odkaz pořadu se dostanete na mnoho rad ohledně pořízení pejska, jeho výchově, problémům, výživě, péči, výcviku ... které jsem pro pořad připravila a které si můžete pročíst nebo přehrát v jednotlivých dílech pořadu na pomoc zvířatům. A ... nezapomeňte si prohlédnout nabídku opuštěných psů z útulků na stránkách pořadu, protože možná ten pravý  na Vás čeká právě tam.

 

 

 

AMBRA Professional

Mezinárodně chráněná chovatelská stanice psů FCI
reg. číslo 1403/97založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - L

mobil: 602 368 265, Praha 9 Prosek,  e-mail:  borderkolie@psiskola.cz

 

Odkazy: www.psiskola.cz

www.civava-civava.cz

www.jorksirskyterier.cz

www.border-kolie.cz

aktuality
Máme štěňátka
[13.09.2019] Nabízíme štěňátka narozená 11.7. 2019 - k odběru. Předpoklad velmi příjemné povahy, více informací telefonicky 602 368 265 nebo 602 888 511. Budeme se těšit na nové majitele !
Přehled odchovů
[24.11.2018] Doplnila jsem přehled odchovů
Přijímáme rezervace na štěňátka
[18.10.2018] více informací telefonicky 602 368 265.
Štěňátka k rezervaci
[02.02.2018] Jaro 2018
Přejeme krásné a pohodové vánoční svátky
[23.12.2017]
 
  

AMBRA © 2009 ambra@iol.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie | Pudl královský | Jorkšírský teriér