česky 
 

ODCHOV M

 

4.7. 2011 Štěňátka z vrhu M mají za sebou sedmý týden života. Všechna štěňátka z vrhu M mají své nové majitele a jsou v nových domovech !

Nastal čas loučení a odchodu štěňátek do nových domovů. Všichni noví majitelé štěňátek, kteří složili rezervační zálohu a na svého nového člena rodiny netrpělivě čekali, se sešli najednou i se svými rodinnými příslušníky a dětmi. Velké množství lidí štěňátka  nepřekvapilo. Strávili jsme všichni se štěňátky společně hezké odpoledne, štěňátka se předváděla a hrála si a každá rodinka si vybrala štěně, které jim bylo sympatické. Samozřejmě byl větší zájem o psí kluky, ale to už jsme věděli podle rezervací předem.
Výběr byl zábavný, o náhody nebyla nouze. Majitelé Mickyho chtěli psa jménem Micky a jméno vybraného štěňátka je ohromilo – věděli, že některý psí kluk je Micky, ale netušili, že skutečně vybrali Mickyho. Majitelé Montyho zase chtěli psa jménem Monty a našli se s Montym, jehož jméno padlo až při podpisu kupní smlouvy podle tetovacího čísla. Malý  ,,Justy´´ byl také vysněným štěňátkem. Do výběru jsem novým majitelům nezasahovala, ponechala jsem vše plně na nich.  Jsem velmi ráda, že noví majitelé měli ze štěňátek radost .
Společné setkání trvalo dlouho, naštěstí nám přálo i počasí – déšť se nám vyhnul. Všichni majitelé byli moc milí, dostali kupní smlouvu, balíček s hračkami a jídlem pro štěňátko, společně jsme si popovídali , poradila jsem novým majitelům s péčí o štěňátka a domluvili jsme se na budoucím kontaktu. Nakonec se štěňátka ještě vrhla na svojí psí mámu Hefinku, která trpělivě celou dobu čekala, až si noví páníčci vyberou a vše vyřídíme. Malý Majestic se nemohl odtrhnout od cecíků a ještě si na cestu dal naposledy mámino mléko.

A čekalo nás focení, i se psí mámou Hefra Rubínové srdce a psím tátou I´m Just Yours Gasko Prim. Z každé rodiny si někdo z rodiny vzal štěně a ostatní čekali opodál, všichni bychom se na fotku nevešli. ( Zpoždění měli majitelé malé Minnie, která odjela domů o pár hodin večer později a čekala ji dlouhá cesta za hranice … Majitelé Minnie chybí na společné fotce,  Minnie ale na společné fotce je – drží ji panička pejska Mosse.) Mám ze společné fotky našich malých borderek s novými majiteli velkou radost.
Minnie Ambra Professional a I´M JUST YOURS GASKO PRIM
Hefinka nám svým ( vzhledem k věku posledním) mimořádně početným vrhem deseti štěňátek – pěti pejsků a pěti fenek – připravila velké překvapení. Dalším překvapením však bylo i to, že se podařilo zorganizovat odchod všech štěňátek v jeden den. Faktem je, že někteří noví majitelé čekali na své štěně od nás více než 9 měsíců. Štěňátka jsem nabízela za cenu 15.000 – 18.000 Kč.  
´´Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.´´
V pozdních odpoledních hodinách jsme se všichni rozloučili a nás čekaly milé pracovní povinnosti u roztomilých čtyřtýdenních štěňátek z vrhu N. Náš druhý aktuální vrh N je totiž také mimořádně početný: máme deset štěňátek – pět pejsků a pět fenek a jestli uvažujete o tom, že Vám doma jedna borderka chybí, zatelefonujte nám …
Všem našim štěňátkům z vrhu M ještě jednou srdečně přejeme dlouhý, krásný a šťastný život po boku svých lidí. Všechny rady, jak si mají své lidi vychovat a vycvičit už dostali od své psí mámy, tak se jim to snad podaří :)  Mě konkrétně si omotala kolem své psí packy nejmenší border kolie z celého vrhu jménem Madam, proto se loučení s celým vrhem dalo snáze přežít. (Sable fenka zůstala v rodině, ale není moje.)V závěru loučení jsem si ale musela už nasadit sluneční brýle, ačkoliv bylo pod mrakem,Ti kdo tam byli, vědí proč. Doufám, že jsem štěňátka neviděla naposledy a přála bych si, aby všichni majitelé byli se svými čtyřnohými přáteli spokojeni. Přeji všem krásné léto a už teď se moc těším na fotky - tentokrát od Vás.

28.6. 2011 Štěňátka z vrhu M mají za sebou šestý týden života. Mají za sebou další odčervení, zítra je čeká veterinární prohlídka,očkování a tetování. Celá smečka tráví hodně času na zahradě, kde mají dostatek možností se vyřádit, počasí nám přeje. Všechna štěňátka se odvážně vydávají prozkoumat agility tunel, hrají si s hračkami a mezi sebou. Po jednom bereme štěňátka také domů, jsou velice hodná a výborně snášejí oddělení od smečky a psí mámy. Ačkoliv jsme připraveni uklízet loužičky, zatím se žádné štěně doma nevyčůralo, což považujeme za malý zázrak. Pro nové majitele štěňátek už máme připravené balíčky s hračkami a jídlem, protože se blíží čas odchodu štěňátek do nových domovů.

 

Kluci:

 

Holky:

 

22.6. 2011 Nové fotky z dnešního odpoledne !

 

22.6. Štěňátka mají za sebou pátý týden života a jsou všichni moc roztomilí, daří se jim výborně. Hodně si mezi sebou hrají, začínají nosit hračky. Počasí nám moc nepřeje, vždy když jdeme fotit, začne pršet ... Snad dnes odpoledne bude počasí lepší a podaří se nám udělat nové fotky.

 

14.6. 2011 Štěňátka mají za sebou čtvrtý týden života a rostou do krásy. Je radost dívat se, jak prospívají.

Všechna štěňátka byla již podruhé odčervena. Mají se velmi čile k jídlu a jsou z nich malé kuličky. Už si mezi sebou více hrají, ale stále ještě hodně času prospí. Všem štěňátkům se také líbí v posteli :)

Dnes všichni dostali přidělená tetovací čísla 4869 - 4878. Kluci a holky dostali také svá oficiální jména od písmene M. Tato jména budou zapsaná v Plemenné knize a v průkazu původu. Jméno, kterým budete pejskovi říkat si můžete vymyslet jakékoliv a nemusí být od písmene M.

Kluci: Majestic, Mickey, Mister, Monty, Mosse

Holky: Madam, Maddie, Maia, Minnie, Mylady

 

 

7.6. 2011 Štěňátka mají za sebou tři týdny života. Celý vrh jsme přestěhovali ven, počasí nám přeje a Hefinka může se švými potomky trávit hodně času na sluníčku. ( Druhý den po stěhování přišel na svět vrh N border kolie, který se narodil dceři od Hefry - Jamaice. Obě holky se rozhodly trhat rekordy v počtu štěňátek, takže stěhování přišlo v pravý čas.) V prostorné boudě se štěňátka nejdříve prospala, potom se rychle naučila z boudy vylézat a objevovat svět. Teď tráví většinu času venku stále hlavně spaním, chvílemi si však už začínají hrát mezi sebou a dostali k dispozici první hračky. Začala jsem je přikrmovat, výborně prospívají. Zde je několik nových fotek, abychom štěňátka udrželi při focení pohromadě, dali jsme je na chvíli do ohrádky pro štěňátka. Jsou velmi čiperní, líbí se jim prozkoumávat okolí a vyfotit je jinak pohromadě je skoro nemožné. Hefinka se o štěňátka stále skvěle stará a je moc spokojená.

Představujeme psí kluky:

Představujeme psí holky:

1.6.2011 Štěňátka mají za sebou dva týdny života. V neděli a v pondělí začala postupně otevírat oči. Štěňátka jsou už také hlasitější, zvláště když se všichni derou k cecíkům. Zde je několik nových fotek z pelíšku.

23.5.2011 Štěňátka mají za sebou první týden života. Zatím je jejich jedinou činností spaní a krmení mateřským mlékem.  Hefinka se o ně skvěle stará, je velmi pečlivá a udržuje štěňátka v čistotě. Pro její větší pohodlí jsem jí musela ostříhat chlupy na zadní části těla a částečně ocas, což časem doroste. Po porodu se hodně čistí a ačkoliv ji sprchuji, nebyla údržba vzhledem k bohaté srsti a počtu štěňátek jednoduchá. Ostříháním těchto bohatě osrstěných partií se Hefince viditelně ulevilo. Všechna štěňátka velmi čile lezou v pelíšku a jsou pravidelně vážena, prospívají.

Hefinka se o štěňátka perfektně stará.

 

Představujeme naše štěňátka - štěňátkům je jeden den. Výběr štěňátka však neprobíhá podle fotek, které zde zveřejním, ale noví majitelé si svého favorita nebo favoritku vybírají osobně podle vzájemných sympatií. Každé štěňátko má trošku jinou povahu,jedinečnou identitu, proto zásadně preferuji osobní výběr spojený s návštěvou nových majitelů. Osobní výběr psího kamaráda bude probíhat ve chvíli, kdy štěňátka povyrostou, budou běhat, hrát si a projevovat své schopnosti. Tak si k sobě najdou lépe cestu ti pravi ...

 

Štěně 1.  pejsek 428 g   Štěně 2. fenka 378 g

Štěně 3. pejsek 406 g   Štěně 4. pejsek 406 g

Štěně 5. pejsek 366 g   Štěně 6. fenka 366 g

Štěně 7. pes 382 g    Štěně 8.fenka  296 g

Štěně 9. fenka 396 g   Štěně 10. fenka 418 g

  

       Vrh M - narozen 14. 5. 2011, 10 štěňátek (5 x fenka, 5x pejsek)

Štěňátka se narodila v sobotu 14.5. 2011, porod začal v 8, 40 hodin a skončil v neděli v 0,30 hodin.

 

 

Otec/Sir: Junior Champion, Champion I´M JUST YOURS GASKO PRIM
HD A / RTG DKK: 0/0
DNA CEA, TNS, CL Normal , CEA PRA neg. 

ŠAMPION SLOVENSKA
JUNIOR ŠAMPION ČR
4 x res.CACIB, res.CAC SK , 3 x CAJC, 4 x CAC SK, 3x CAC ČR, CWC,
r.CAC-Klub.výstava,5 x Krajský vítěz,Vítěz ML.Boleslavi
2 Nejlepší pes výstavy-Lysá n.Labem
NVP Ostrava-3.místo nejlepší mladý pes
VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY
 
Matka/Dam: Hefra Rubínové srdce 
 HD A RTG DKK 0/0,  PRA, CEA, LL, C neg., DNA CEA normal

Krytí proběhlo 15.3. 2011

aktuality
V případě zájmu o štěně nás můžete kontaktovat.
[24.06.2022]
Máme štěňátka - vrh M
[11.10.2021] rodiče: Ahoi Ambra Professional + Lucky for You Sweet Like Chilli (import Maďarsko)
Aktuálně jsou v chovatelské stanici štěňátka právě na prodej !
[29.09.2021] Více info telefonicky 602 368 265
Máme štěňátka
[13.09.2019] Nabízíme štěňátka narozená 11.7. 2019 - k odběru. Předpoklad velmi příjemné povahy, více informací telefonicky 602 368 265 nebo 602 888 511. Budeme se těšit na nové majitele !
Přehled odchovů
[24.11.2018] Doplnila jsem přehled odchovů
 
  

AMBRA © 2009 ambra@psiskola.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie
Chov > Odchov M